k2FtbBdWr1

Відстоюємо інтереси осіб з інвалідністю

Слайд1

З метою успішної інтеграції неповносправних у суспільне життя у 1992 році Генеральна Асамблея ООН у спеціальній резолюції проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. На жаль, як свідчить статистика, в Україні спостерігається негативна тенденція: число осіб, котрі з тих чи інших причин втратили здоров’я, щороку збільшується. Для прикладу лише в Кам’янка-Бузькому районі таких краян начисляється понад 5%.

Для привернення уваги громадськості до проблем у сфері зайнятості Кам’янка-Бузький районний центр зайнятості організував низку заходів, приурочених Міжнародному дню інвалідів. На День відкритих дверей запросили місцевих жителів з обмеженими можливостями та демобілізованих учасників бойових дій, оскільки колишні армійці потребують не тільки допомоги у працевлаштуванні, а й медичного, психологічного, соціального відновлення. Для цільової аудиторії провели спеціалізований тренінг з самопізнання та самовдосконалення, під час якого йшла мова про методи подолання страху та тривоги, правила підвищення рівня самооцінки, складові стратегії успішного пошуку роботи. Начальник відділу активної підтримки безробітних Вікторія Ніконова акцентувала на важливості підвищення рівня соціальної та професійної адаптації людей з функціональними обмеженнями у суспільному житті, навела приклади застосування норм діючого законодавства в сфері трудових відносин.

Проблематику працевлаштування сторони соціального партнерства обговорили за круглим столом. Голова районної асоціації інвалідів В. Зуб розповів присутнім про напрями діяльності громадської організації, наголосивши, що першочергове завдання активістів – налагодити взаємодію з органами влади та недержавними установами, що у повсякденній роботі відстоюють інтереси інвалідів. Як було сказано, осередок сприяє своїм підопічним у працевлаштуванні, реалізації прав та використанні пільг, допомагає поліпшити умови життя, організовує цікаві пізнавальні зустрічі, семінари, круглі столи, творчі конкурси та спортивні заходи. З-посеред іншого Володимир Євгенович ознайомив присутніх з можливістю отримати комплексні послуги у Львівському міжрегіональному центрі соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів.

Начальник відділу захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці районного управління соціального захисту С. Рудик ознайомила учасників заходу з основними постулатами Законів України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», порядком призначення пільг. Окремо висвітлила процедуру забезпечення неповносправних засобами реабілітації, путівками для санаторно-курортного лікування тощо. Світлана Романівна також поінформувала, що у разі потреби, учасники антитерористичної операції мають змогу за бюджетні кошти удосконалити професійні знання, уміння, навички або оволодіти новим фахом, що значно пришвидшить процес працевлаштування.

Учасники заходу активно вели полеміку щодо реалізації соціально-економічних, особистих прав і свобод осіб з інвалідністю, закріплених Конституцією України та іншими нормативно-правовими актами. У виступах неодноразово наголошувалося, що для поліпшення життєдіяльності осіб з обмеженою працездатністю необхідно всіма можливими засобами підвищувати рівень їхньої обізнаності із законодавчим полем у сфері праці та соціального захисту. Недарма існує твердження «Поінформований – значить озброєний».


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: