k2FtbBdWr1

Влада на місцях повинна організувати та забезпечити оповіщення військовозобов’язаних під час мобілізації

DSC_7807_1423144920_613x408.81086803105_3_0

Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов’язані проводити оповіщення населення у період мобілізації. Якщо особи неналежно виконують свої обов’язки щодо проведення мобілізації, то це може трактуватися як перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, за що статтею 114¹ Кримінального Кодексу України передбачено відповідальність у вигляді позбавлення волі від 5 до 8 років.

Про це йшлося під час наради військових комісарів із головами райдержадміністрацій та міськими головами міст обласного значення, яка відбулася у Львівській ОДА.

Під час наради також наголошувалося на тому, що керівники районів та військових комісаріатів повинні документувати факти ухилення від мобілізації та скеровувати відповідні документи у правоохоронні органи. Правоохоронні органи розглядатимуть ці документи у рамках ст. 336 Кримінального кодексу (ухилення від призову за мобілізацією), за якою передбачено позбавлення волі на строк від двох до 5 років.

За словами прокурора Львівщини Романа Федика, факти бездіяльності представників місцевих органів влади, зокрема сільських голів, які не організовують передбачені законодавством мобілізаційні заходи, також трактуються у рамках статті 114¹ Кримінального Кодексу.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Делегація Львівщини взяла участь в 11-му фестивалі української культури «Калина» у м. Вербас (Сербія...
На Львівщині вшанували пам'ять відомого українського письменника Романа Лубківського
У Пасіках-Зубрицьких спорудили закритий колектор
Видатним мешканцям Львівщини вручили державні нагороди
Маркіян Мальський привітав учасників та гостей Національного кулінарного конкурсу «Дні української к...
«Життя під час подорожі»: 20 бездомних осіб взяли участь у триденному проєкті