k2FtbBdWr1

Врожаї духовного коріння – представники діаспори пов’язали стрічки країн світу у Саду Світового Українства

1

29 серпня, в межах відзначення 50-річчя Світового Конгресу Українців, представники української діаспори з усього світу взяли участь у акції «Українці разом – майбутнє за нами». Національна спільнота розвісила стрічки країн, які вони представляють, на яблуневих деревах посаджених власноруч у Саду світового українства.

Михайло Парипса, представник однієї з найчисельніших діаспор у Казахстані, у 2010 році посадив у Саду власну яблуньку. Сьогодні дерево пана Михайла сягає понад 2 метри.

«Важко було не садити дерева, а переживати тугу за рідним краєм, пригадувати дитячі та юнацькі роки. Адже ти далеко живеш, а приїжджаєш лише посадити деревце чи скуштувати вирощене яблучко. Ця яблунька – символізує українську громаду в Казахстані, це своєрідний зв’язок, кожного хто мешкає за теренами рідної землі, із Україною. Це – мікросадок українців всього світу», – розповів Михайло Парипса.

Перше деревце у Саду висаджено представником Естонії під час третього Міжнародного Конгресу «Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті». Сьогодні ж у Саді – 40 дерев, а на гілках – стрічки 53 країн світу.

«Українська діаспора – є складовою частиною українського народу. Сьогодні ми вшановували полеглих героїв і зараз тут у Шевченківському гаю ми чуємо своєрідний клич, який нас спонукає словами своїми славними: «Борітеся – поборете!». І я переконаний, що ми будемо дальше боротися разом з вами до остаточної перемоги», – наголосив президент Світового Конгресу Українців Євген Чолій.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

У місячнику благоустрою в Пустомитівському районі взяли участь понад 10 тисяч учнів і педагогів
Залучення резервістів Збройних Сил України на навчальні збори
На Львівщині розпочалась V науково-практична конференція «Хвороби-сирітки в кардіології»
В області триває Перший світовий форум українських суботніх та недільних шкіл
Українська мова має всюди звучати на повний голос - Президент на відкритті Форуму видавців у Львові
Учасників конкурсу молодіжних проектів запрошують до відкритого захисту