k2FtbBdWr1

ВШАНУВАННЯ ШЕПТИЦЬКОГО ПРОДОВЖУЄТЬСЯ

1

Триває другий рік від часу як на Львівщині відсвяткували ювілейну 150-ту річницю від дня народження Митрополита Андрея Шептицького, а вшанування праведника не зупиняється, хіба лише набирає потуги. Минулого року у різних місцевостях Львівщини було реалізовано доволі значне число різноманітних акцій учасниками і домінантою яких була переважно студіююча молодь. Це футбольні та шахматні турніри на кубки Митрополита Андрея, змагання з водного поло, виставки творчих робіт юних мистців, виступи окремих виконавців та цілі концертні програми, але найбільш масштабною була науково-дослідницька конференція «Андрей Шептицький – будівничий держави, князь Церкви, лідер нації», яка відбувалась у три етапи: 1-й на місцевому рівні у навчальних закладах, 2-й у Львівській політехніці, 3-й у Львівському театрі опери і балету. На загал на місцевому рівні було проведено понад три десятки учнівських і студентських конференцій число учасників і виголошених доповідей на яких мабуть уже не вдасться порахувати. На другому етапі в 11-ти секціях було заслухано трохи більше як 100 доповідей доповідачі яких прибули з міст та сіл переважно Львівщини, але також Франківщини, Закарпаття, Луганщини (Сіверськодонецьк), Волині (Луцьк), Одеси, Маріуполя, Полтавщини (Нижньомлинськ). У третьому турі було представлено 12 об’єднаних доповідей, які виголосили 40 доповідачів.

Цього року Громадською радою «Святий Юр» започатковано нове коло вшанування пам’яті і вивчення спадщини великого Митрополита. 16 лютого у Львівському техніко-економічному коледжі розпочалось проведення першого етапу Міжнародної науково-практичної конференції «Андрей Шептицький – це Україна: будівничий, князь, лідер». Студентами першого курсу підготовані 7 доповідей виголошення яких було помережано виконанням пісень та художнього читання. Попри те, що організатори конференції минулого року мали нагоду вислухати десятки подібних презентацій, все ж були приємно подивовані, коли чули нові факти про Митрополита Андрея і вкотре переконувались, що тема Шептицького направду є невичерпною. Усі учасники конференції, виконавці пісень та їх наставники були нагороджені дипломами, подяками та книжками з автографом відомого поета і громадського діяча Ігоря Калинця.

Метою цьогорічного циклу конференцій, що їх організовує Громадська рада «Святий Юр» є залучення до дослідницької та творчої праці щораз більшого числа студіюючої молоді. Практика минулого року дозволила констатувати дві важливі речі:

– як це не дивно, але у сучасному зматеріалізованому світі тема життєвого подвигу Андрея Шептицького викликає у молодих людей жваве зацікавлення;

– праця над розкриттям теми стимулює молодих людей до духовних роздумів і внутрішньої переміни.

Оскільки перший тур цьогорічної конференції лише розпочинає свою роботу організатори запрошують учнів старших класів та студентів різних навчальних закладів як Львівщини так і усієї України долучатись до участі в роботі конференції.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: