k2FtbBdWr1

Ви маєте право на повагу, свободу та захист!

Торгівля людьми є одним з найсерйозніших злочинів проти людини, який має економічні, соціальні, психологічні причини. Торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого ставну людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Одним із варіантів розв’язання проблеми торгівлі людьми  та надання допомоги і захисту  особам, які постраждали від неї, є налагодження співпраці між органами та установами, громадськими організаціями, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми, впровадження механізмів взаємодії суб’єктів соціальної роботи. Саме з цією метою 16-17 листопада  2016р. в м. Пустомити відбувся тренінг з впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи  у сфері протидії торгівлі людьми, в тому числі дітьми, у Львівській області, проведений ГО «Центр «Жіночі перспективи» у  співпраці із Міністерством соціальної політики України, за фінансової підтримки МОМ, Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Посольством Канади в Україні. У дводенному семінарі-тренінгу взяли участь представники управління соціального захисту населення Кам’янка-Бузької райдержадміністрації, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центру зайнятості населення, відділу освіти, сімейний лікар. Керівники проекту спрямували свою роботу на роз’яснення  учасникам заходу нормативно-правової бази з протидії торгівлі людьми, підвищення професійного рівня знань щодо даної проблеми, інструментів Національного  механізму взаємодії  суб’єктів  для виявлення, ідентифікації та алгоритм дій суб’єктів при наданні необхідної допомоги  особам, які постраждали від торгівлі людьми. Варто відзначити  практичні заняття, під час яких фахівці продемонстрували набуті знання  у роботі як одноосібно, так і в групі. Після дводенного тренінгу всі  учасники отримали сертифікати.

Основними напрямами державної політики у сфері протидії торгівлі людьми є:

– попередження  торгівлі людьми шляхом підвищення  рівня обізнаності населення, превентивної роботи, зниження рівня вразливості населення, подолання попиту;

– боротьба із злочинністю, пов’язаною з торгівлею людьми, шляхом виявлення злочинів торгівлі людьми, осіб, причетних до скоєння злочину, притягнення їх до відповідальності;

– надання допомоги та захисту особам, які постраждали від торгівлі людьми, шляхом удосконалення системи відновлення їхніх прав, надання комплексу  послуг, впровадження механізму взаємодії суб’єктів у сфері протидії  торгівлі людьми.

Відносини, що виникають у сфері протидії торгівлі людьми, регулюються Конституцією України,  цим  Законом, іншими законами і міжнародними договорами України, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, а також прийнятими на їх виконання іншими нормативно – правовими актами.

Діяльність, спрямована на  протидію торгівлі людьми, ґрунтується на таких принципах:

  1. забезпечення прав і свобод людини і громадянина, зокрема права на повагу до гідності, особисте життя, правову допомогу, відшкодування матеріальної та моральної шкоди у встановленому порядку;
  2. поваги і неупередженого ставлення до осіб, які постраждали від торгівлі людьми;
  3. конфіденційності інформації про осіб, які постраждали від торгівлі людьми;
  4. добровільності отримання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, та їх недискримінації за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками;
  5. взаємодії органів виконавчої влади між собою, з відповідними органами, які                                                  здійснюють оперативно – розшукову діяльність, досудове розслідування, та з громадськими і міжнародними організаціями.

За оцінками Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ),  понад 160 000 українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. Торговці людьми можуть вводити в оману, використовуючи фірми з посередництва в працевлаштуванні за кордоном, туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомств, агенції шоу-бізнесу, а також оголошення, рекламу в засобах масової інформації та мережі Інтернет.

Наша країна плідно працює для запобігання торгівлею людьми. Але ми самі повинні бути уважними і обережними.

Пам’ятайте, що жертвами торгівлі людьми  стають як жінки, так і чоловіки, а також неповнолітні діти.

Якщо Ви зіштовхнулися зі складною ситуацією, то пам’ятайте:

Ви маєте право на повагу, свободу та захист!

Зверніться за допомогою та безоплатно скористайтеся фінансовою, медичною психологічною допомогою, супроводом у суді та юридичною допомогою (відновлення прав, документів, відшкодування збитків, тощо), професійним навчанням, працевлаштуванням (допомога у пошуку роботи).

Національна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів

0 800 505 501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України

(пн-пт  з 10:00 до 21:00, сб з 10:00 до 18:00)

527– безкоштовні дзвінки для абонентів Київстар, МТС, life:) та Beeline

Інформаційні веб-сайти:

http://www.stoptrafficking.org

http://www.migration-info.org.ua 

Начальник управління соціального захисту

населення райдержадміністрації                                                                                А.Загайко

Мигаль М.     5-14-50


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: