k2FtbBdWr1

З 16 січня обслуговування має відбуватись українською мовою (ВІДЕО)

_1610613352_613x321.41929974381_3_0_nw

Вже за два дні, 16 січня 2021 року, набирає чинності  стаття 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», основною вимогою якої є використання української мови під час обслуговування споживачів.

Зазначені норми закону стосуватимуться усіх громадян України, а також суб’єктів господарювання усіх форм власності, які здійснюють обслуговування споживачів.

Звертатися до клієнта іншою мовою можна лише на його прохання.

У разі порушення прав на отримання інформації та послуг українською мовою можна звернутися із письмовою скаргою до Уповноваженого із захисту державної мови: 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12; e-mail: kremin@kmu.gov.ua. За повторне протягом року порушення на суб’єктів господарювання накладуть штраф – 5100 – 6800 грн.

«Українська мова – одна з основ нашої державності. Кожен на своєму місці має робити все можливе для її утвердження і популяризації. Борімося за нашу мову!»,-  зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Додамо, що в рамках спільної ініціативи Уповноваженого із захисту державної мови та громадської спільноти «Мова об`єднує!», на замовлення ГО «Український світ» виготовлено інформаційні матеріали (відеоролики, аудіоролик, постери) з метою поширення їх в якості соціальної реклами центральними та місцевими телеканалами, радіостанціями, популярними інтернет-ресурсами, а також усіма зацікавленими інституціями і громадянами у доступний для них спосіб.

Матеріали доступні за посиланням.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

На Жовківщині відбувся семінар щодо протидії всихання соснових насаджень
У Домі Франка відбувся майстер-клас з виготовлення різдвяного “павука”
Львівська ОДА здобула Гран-прі Міжнародного конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи»
У вересні на Львівщині відкриють 8 нових футбольних полів
На засіданні комісії у Львівській ОДА затвердили перелік створення мережі шляхів активного туризму н...
Збір ранніх зернових, обмолот озимого ячменю: на Львівщині триває жнивна кампанія