k2FtbBdWr1

З амброзією полинолистою потрібно боротися.

1

 

Амброзія полинолиста відноситься до карантинних бур’янів ,які наносять значну шкоду не лише сільському господарству, але і здоров’ю людини. Батьківщиною амброзії полинолистої є Америка. Вона поширена в Європі, Центральній і Північній Америці, Південній Америці.

На жаль, бур’ян широко поширився і на теренах нашої батьківщини. Не оминула ця небезпека і Львівську область зокрема Кам’янка-Бузький район.

У Кам’янка-Бузькому районі амброзія полинолиста була виявлена у 2007році спеціалістами державної інспекції з карантину рослин   на залізничних коліях станції Сапіжанка  Львівської залізниці на площі 0,631 га. Відповідно до Закону України “Про карантин рослин” ст.33,34 за поданням державної інспекції з карантину рослин у Львівській області , розпорядженням голови Кам’янка-Бузької РДА №444 від 30 серпня 2007 року було запроваджено карантинний режим по амброзії полинолистій та затверджено  заходи з локалізації, ліквідації та недопущення подальшого розповсюдження амброзії полинолистої.

Основним із заходів боротьби з амброзією полинолистою є регулярне скошування на протязі вегетаційного періоду з подальшим спаленням, залуження травостоями які витісняють  амброзію полинолисту або знищення хімічними препаратами ,якщо це можливо.

Шкодочинність. Амброзія полинолиста засмічує посіви усіх польових культур, особливо просапні і зернові, а також присадибні ділянки, сади, виноградники, пасовища, луки, полезахисні смуги. Добре росте на узбіччях  залізничних, автомобільних грунтових  доріг, на берегах рік і ставків, на пустирях, канавах і інших не оброблювальних землях, в окремих випадках зустрічається на вулицях. Амброзія полинолиста надзвичайно реагує на добрива, різко знижуючи при цьому родючість грунту, і виносячи з нього велику кількість елементів мінеральних добрив. У зв’язку з вмістом в ній гірких ефірних масел, тварини її не їдять.

Амброзія полинолиста шкідлива і для людей. ЇЇ пилок викликає захворювання амброзійним пилонозом. Восени, під час масового цвітіння, виділяє в повітря багато пилку, який, потрапивши в органи дихання людей, викликає алергічну хворобу.

Загальна характеристика: Морфологічна будова рослини Стебло – високе (до 200-250 см) з прямим, розгалуженим у верхній частині, міцним, опушеним стеблом. Листки – листки верхньо чергові, темно-зелені, одноперисті, нижні – подвійноперистороздільні з лінійно-ланцетними частками, супротивні, знизу опушені. Суцвіття – квітки зібрані в роздільностатеві зелені кошики. Плід – сім”янка. Форма насінини – сім”янка без обгортки, яйце – або горшкоподібна, з одним виступом зверху 5-6 коротшими по боках. Сходить – наприкінці березня – в травні. Цвіте  з другої половини липня по жовтень. Плодоносить – вересень – листопад . Глибина проростання – не більше 8 см. Життєздатність насіння в грунті – від 10 до 40 років . Одна рослина може утворювати до 30-40 тис. насінин, а окремі екземпляри до 80-100тис. За зовнішнім виглядом нагадує полин – чорнобильник.

Поширюється амброзія полинолиста  з насіневим матеріалом с/г культур, засміченими відходами, шляхом перенесення насіння колесами с/г та транспортних засобів, талими водами, вітром. Насіння плавуче і може переноситися під час повені по ріках, зрошувальних каналах. Основним джерелом розповсюдження є залізнична колія.

Начальник управління

агропромислового розвитку                                                          С.І Небога

П. Дацко

51460


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у риб господарствах водн...
Про обласну та районні програми, боротьбу з шкодочинними рослинами борщівником Сосновського та амбро...
Делегація з Кам'янеччини відвідала XІ спеціалізовану виставку «АгроТехніка-2018»
Надання дотації за молодняк ВРХ
Цікава інформація для агровиробників району
ПІДТРИМКА РОЗВИТКУ ВИНОГРАДАРСТВА, САДІВНИЦТВА І ХМЕЛЯРСТВА ЗА РАХУНОК КОШТІВ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ