k2FtbBdWr1

ЗА «КРУГЛИМ СТОЛОМ»НА КАМ’ЯНЕЧЧИНІ ПОДАТКІВЦІ СПІЛКУВАЛИСЯ З ПРЕДСТАВНИКАМИ БІЗНЕСУ ПРО ЛЕГАЛІЗАЦІЮ ЗАРПЛАТИ

ЗА «КРУГЛИМ СТОЛОМ»НА КАМ’ЯНЕЧЧИНІ ПОДАТКІВЦІ СПІЛКУВАЛИСЯ З ПРЕДСТАВНИКАМИ БІЗНЕСУ ПРО ЛЕГАЛІЗАЦІЮ ЗАРПЛАТИ

В приміщенні Кам’янка – Бузької районної ради відбулась зустріч за участю зступника начальника ДПІ у Кам’янка – Бузькому Головного управління ДФС у Львівській області Приставського М.С., голови Кам’янка – Бузької районної рада Келеберди Т. В. та представників малого і середнього бізнесу.
Під час проведення зустрічі обговорено низку важливих питань. Це наповнення місцевих бюджетів усіх рівнів , легалізація трудових відносин з найманими працівниками та недопущення виплати заробітної плати у «конвертах».
Микола Степанович зазначив ,що оскільки порушення законодавства про оплату праці погіршує не тільки соціальне становище працівників, а й економічне становище міста та району. Крім того, це гарантоване отримання пенсії в старості, наповнення бюджету у вигляді податків місцевої скарбниці.
Наслідком порушення законодавства про оплату праці є притягнення винних осіб до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності.
Наголосив, що усі платники податків мають можливість зекономити робочий час за допомогою електронних сервісів, які функціонують на веб-порталі ДФС, та надав вичерпні відповіді на запитання, які цікавили представників бізнесу.

Не забудьте замінити свої РРО до 01 січня 2016 року

З 1 січня 2016 року закінчується перехідний період для доопрацювання або заміни РРО, які створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді.

ДПІ у Кам’янка – Бузькому районі Головне управління ДФС у Львівській області нагадує, що згідно з якими з 1 січня 2015 року дозволяється первинна реєстрація лише реєстраторів розрахункових операцій, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

Водночас, дозволялося використовувати електронні контрольно-касові апарати, введені в експлуатацію до 1 січня 2015 року, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам’яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів.

Таким чином, користувачам зареєстрованих та введених в експлуатацію до 01.01.2015 електронних контрольно-касових апаратів, що подають до фіскальних органів тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій (Z–звіти), встановлено перехідний період тривалістю 1 рік для доопрацювання або заміни існуючої касової техніки на таку, яка забезпечує подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

Отже, суб’єктам господарювання до 01.01.2016 необхідно вивести з експлуатації реєстратори розрахункових операцій, які не створюють контрольну стрічку в електронній формі та не забезпечують подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

 

 

Юридичні особи для переходу на спрощену систему подають заяву за 15 днів до початку 2016 року

Юридична особа, яка є платником інших податків і зборів відповідно до норм Податкового кодексу України, один раз протягом календарного року може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування. Для цього необхідно подати заяву до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.

Право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному календарному році мають платники єдиного податку за умови не перевищення протягом календарного року обсягу доходу, встановленого для відповідної групи платників єдиного податку (п. 292.16 ст. 292 ПКУ).

Згідно з п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ обсяг доходу для платників єдиного податку третьої групи юридичних осіб – суб’єктів господарювання будь-якої організаційно-правової форми, протягом календарного року не повинен перевищувати 20 млн. гривень.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених гл.1 р. XIV ПКУ.

Враховуючи вищенаведене, у разі прийняття юридичною особою рішення про перехід на спрощену систему оподаткування з 1 січня наступного року заява до контролюючого органу подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку нового року разом із розрахунком доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування.

Отже, дохід за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, визначається на момент подання заяви із врахуванням запланованої суми отримання доходу, за період що залишився до кінця року після подання заяви.

 

Затверджено нову форму звіту про використання коштів, виданих на відрядження

ДПІ у Кам’янка – Бузькому районі ГУ ДФС у Львівській області  повідомляє, що в «Офіційному віснику України» від 6  листопада 2015 року № 86 опубліковано наказ Міністерства фінансів України від 29.09.2015 № 841 «Про затвердження форми Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядку його складання» (далі – Наказ № 841). Саме з цієї дати Наказ № 841 набрав чинності. Цим наказом затверджено:

нову форму звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт;

порядок складання Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт.

Разом з цим наказ Міністерства доходів і зборів України від 24.12.2013 № 845 «Про затвердження форми Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядку його складання» втратив чинність.

З повним текстом Наказу № 841 Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: