k2FtbBdWr1

За півроку держлісгоспи очистили майже 7 тис гектарів лісів

1

У державних лісогосподарських підприємствах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства упродовж І півріччя 2016 року здійснили різні види рубок на площі 6800 га. При цьому заготовили понад 460 тисяч метрів кубічних деревини. Про це повідомив начальник обласного управління Анатолій Дейнека.

За словами Анатолія Дейнеки, до насаджень, пошкоджених  шкідниками, унаслідок стихійних явищ та техногенних впливів, застосували суцільно-санітарні рубки. Зокрема, вдалось очистити 271 гектар лісу та заготовити деревини загальною масою понад 85 тис м3 (18 % від усіх рубок). Задля вирощування високопродуктивних, біологічно стійких лісів підприємства управління здійснили так звані доглядові рубки на площі 2082 га, загальною масою майже 36 тис м3. Також очистили ліс у місцях, де росте молодняк, для освітлення та прочищення – на площі 1269 га з вибіркою понад 14 тис м3.

Варто також зазначити, що держлісгоспи проводять й експериментальні рубки переформування з метою формування складних різновікових багатоярусних насаджень природного походження. Зокрема під наглядом науковців Національного лісотехнічного університету України у першому півріччі цього року зрубали лісу на площі 70 га загальною кубомасою майже 8 тис м3. Для відпрацювання цих рубок науковці університету заклали 8 науково-практичних стаціонарів, у яких проводять вивчення лісовідновних процесів.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: