k2FtbBdWr1

Захист дітей від сексуальної експлуатації

gy_001319

У цьому році Рада Європи прийняла рішення, починаючи з 2015 року, визначити 18 листопада Європейським днем захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства. На сьогодні проблема сексуального насильства стосовно дітей набула тривожних розмірів. Сексуальна експлуатація дітей є грубим порушенням прав дитини, посяганням на її честь та гідність.

Сексуальне насильство чинить руйнівну дію на внутрішній світ дитини. Воно проникає глибоко у дитячу душу, вбиває віру в добро, губить невинність, заповнює серце страхом і ненавистю. Самостійно повернути дитину до нормального життя дуже важко. Сексуальне насильство перважно чинить той, кого дитина знає. Це може бути член або друг родини, учитель, сусід, тренер. Сексуальні стосунки між дитиною чи підлітком і дорослим членом сім’ї (інцест), зустрічається найчастіше і триває зазвичай протягом тривалого часу. У цьому випадку дитина боїться розповісти комусь з родини про свої переживання.

Батькам необхідно  пам’ятати, що дитина може постраждати будь-де: на ігровому майданчику, стадіоні, кінотеатрі, біля свого будинку. Пасивні батьки (найчастіше мати) дають мовчазну згоду на сексуальне насильство тим, що ігнорують його. Вони відчувають безпорадність і нездатність захистити себе і своїх дітей. Якщо батьки занадто зайняті власними проблемами, вони не зможуть прочитати ознак пригніченості їхньої дитини і не звертають на них уваги. А занадто горді батьки не можуть або не хочуть вірити в те, що подібне може трапитися в їх зразкової сім’ї. Якщо в дитинстві людина стала жертвою сексуального насильства, то їй обов’язково потрібна допомога психолога, щоб впоратися з помилковим відчуттям власної провини, соромом, гнівом, не прощенням, самотністю. Необхідно перемогти минуле, звільнитися від нього.

Якщо Ви або хтось із ваших близьких став жертвою будь-якого прояву насильства, то за підтримкою Ви можете звернутися у районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, що знаходиться в приміщенні Кам’янка-Бузької РДА, ІІ поверх, каб.18. Контактні телефони 5-22-05, 2-39-30. Вислухаємо, підтримаємо та допоможемо.

 

Директор                                                                                 О.Кравець


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: