k2FtbBdWr1

Запобігання торгівлі дітьми та експлуатації дитячої праці

завантаження

19 червня 2014 року директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олександра Кравець взяла участь у семінарі на тему: «Запобігання торгівлі дітьми та експлуатації дитячої праці», який відбувся у районному центрі зайнятості. Семінар організовано для учнів старших класів Великоколоднівської  загальноосвітньої школи.  Присутніх було ознайомлено з поняттям «дитяча праця», законодавчо-нормативною базою, спрямованою на протидію торгівлі дітьми та експлуатації дитячої праці, трудовим законодавством.

Під час заходу мова йшла про те, що сім’я – це природне середовище дитини. Неповнолітніх, яких з тих чи інших причин покинули батьки, або вони самі залишили сім’ю, в якій не створено нормальних умов для життя та повноцінного розвитку, займаються бродяжництвом, жебракуванням, крадіжками, систематично вживають алкоголь, токсичні і наркотичні речовини та часто стають жертвами сексуальних злочинів, залучаються дорослими до протиправної діяльності. Саме експлуатація, яка відбувається з примусу старших, заважає навчанню, шкодить здоров’ю та психіці дітей.

На семінарі розглядалися форми рабства або практики, подібні до рабства, зокрема, продаж і незаконна торгівля дітьми, боргова залежність і кріпосне право, примусова чи обов’язкова праця, включаючи використання дітей в збройних конфліктах, сексуальному рабстві (проституція, виробництво порнофільмів), торгівля наркотиками та донорськими органами (”чорна” трансплантація). Учні взяли активну участь в обговоренні економічних, культурних, соціальних та освітньо-правових причин дитячої праці.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: