k2FtbBdWr1

Засідала районна протиепізоотична комісія

1

9 жовтня перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Вашківський провів засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної  комісії при районній державній адміністрації. У ньому взяли участь спеціалісти державних установ ветеринарної медицини, керівники підприємств, які вирощують свиней, голова ТМР “Крижень». Присутні обговорили питання про проведення заходів щодо профілактики та недопущення африканської чуми свиней.

Начальник Кам’янка-Бузького районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області В. Комар поінформував про ускладнення епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней в Україні.   Зокрема, виявлене захворювання на АЧС в ТзОВ «Галичина-Захід» (с. Кавсько Стрийського району) призвело до знищення поголів’я свиней в кількості 100,0 тис. голів. Відтак, є актуальним посилити заходи щодо профілактики та недопущення африканської чуми свиней у Кам’янка-Бузькому районі.

За результатами засідання та з метою профілактики потенційного розповсюдження африканської чуми свиней дано відповідні завдання

 

. Зокрема, щодо дотримання вимог закритого режиму господарств згідно Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики України від 07.03.2017 р. № 111.  У випадку неможливості виконання – припинити діяльність з утримання (вирощування) свиней.

У Кам’янеччині заплановано провести контрольні заходи з питань дотримання вимог режиму роботи господарствами району згідно Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства.  Надати пропозиції щодо вжиття заходів до господарств, які не забезпечили безпечного режиму роботи в умовах загрози АЧС. Буде також постійно проводитись моніторинг лабораторних досліджень поголів’я на африканську чуму свиней та забезпечення виконання Плану заходів щодо недопущення поширення та ліквідації захворювання АЧС в дикій фауні.

Комісія прийняла рішення забезпечити дотримання вимог біобезпеки під час полювання та/або під час проведення будь-яких інших заходів, пов’язаних із відстрілом та вилученням тварин (або виявлення їх решток) із природного середовища. Дозволити використання туш впольованих диких кабанів лише після отримання негативних результатів лабораторних досліджень на АЧС.

Відтак, головам місцевих рад доручено забезпечити безпеку харчових продуктів, в тому числі м’ясо-молочного спрямування та виробити механізм перевірки сирого м’яса в усіх пунктах продажу сирого м’яса, в тому числі на ярмарках та стихійних ринках.

.2


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: