k2FtbBdWr1

Затверджено типову форму (декларації) про створення сімейного фермерського господарства

y101125220327_a

Наказом Мінагрополітики від 5 квітня 2019 р. №177 затверджено типову форму договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства та зареєстрована в Міністерстві юстиції України від 25.04.2019 року №438/33409, згідно додатку.

У декларації обов’язково вказується: предмет договору, порядок прийняття рішень та координація спільної діяльності членів господарства, правовий режим спільного майна членів господарства, порядок покриття витрат та розподіл результатів (прибутку або збитків) діяльності господарства між його членами, порядок вступу до господарства та виходу з нього, вид трудових відносин у господарстві.

Договір (декларацію) може містити й інші положення: строк, на який укладено, порядок припинення тощо.

Нагадаємо, відповідно до Закону «Про фермерське господарство» сімейне фермерське господарство без статусу юридичної особи організовується фізичною особою самостійно або спільно з членами її сім’ї на підставі договору (декларації).

Договір про створення сімейного фермерського господарства укладається фізичною особою спільно з членами її сім’ї в письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню за місцем розташування майна та земельних ділянок фермерського господарства.

Декларація про створення сімейного фермерського господарства (у разі одноосібного ведення такого господарства) складається фізичною особою самостійно в письмовій формі.

Головою сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи є член сім’ї, визначений договором (декларацією), який реєструється як фізична особа – підприємець.

Після укладання (складання) договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства голова має зареєструватися як ФОП або зареєструвати зміни до відомостей про ФОП.

Типова форма договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: