k2FtbBdWr1

Зміну системи фінансування медзакладів обговорили з громадськістю

_1583162658_613x321.86747291509_3_0

Питання реформування медицини та тарифів на медичні послуги порушили сьогодні під час чергового засідання Правління Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації.

У межах засідання заступник голови Львівської ОДА Іван Собко поінформував присутніх про перебіг процесу реформування на Львівщині.

«Сенс реформи у тому, щоб змінити систему фінансування медзакладів. Держава ставить правильний акцент на тому, щоб раціонально використовувати бюджетні кошти. Ми на обласному рівні робитимемо спільно із громадськістю все, що від нас залежить, але наша позиція незмінна – втілювати непопулярні рішення для позитивного результату. Реформа медицина – один із найскладніших викликів для усіх. Варто зазначити, що наші медичні заклади справляються із цим завданням», – наголосив Іван Собко.

Керівник департаменту охорони здоров’я Андрій Васько також акцентував увагу присутніх на тому, що доступ до медичних послуг повинні мати усі мешканці Львівщини, а планувати штат закладу головні лікарі повинні так, щоб доступ до закладу був для усіх.

«У п’ятницю закінчилося контрактування закладів із НЗСУ, а з 1 квітня припиняється державне фінансування закладів охорони здоров’я. Фактично до кінця цього тижня ми будемо бачити реальний фінансовий ресурс. Всі установи, що переведено у НКП, подались на фінансування згідно із пакетами служби здоров’я. Новий механізм фінансування виведе на позитивні показники ті лікарні, які лікують велику кількість пацієнтів. Лікарні, що не мають пацієнтів, будуть у збитках, адже Національна служба здоров’я не фінансуватиме їх», – зазначив Андрій Васько.

Під час засідання Громадської ради порушили також питання ситуації у Львівській області із питання профілактики інфекційних та вірусних захворювань, а також  обговорили діяльність Обласного центру громадського здоров’я.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Студенти Академії лідерства стажуватимуться у Львівській ОДА
Художні колективи Пустомитівського та Яворівського районів виступили на Яворівському полігоні
На раціональне поводження з ТПВ - понад 26 млн грн
На Львівщині відкрили перший завод із переробки меду
“Ми підтримуватимемо Львівщину у реалізації реформ ”, - Голова Представництва ЄС в Україні Хюґ Мінґа...
Аграріям Львівщини пропонують кредити на сільськогосподарську техніку та обладнання