k2FtbBdWr1

Зустріч з суб’єктами господарської діяльності Кам’янеччини у сфері деревообробки

DSC02289 - Копія

6 червня голова райдержадміністрації Володимир Кирилич за участі першого заступника голови райдержадміністрації Андрія Вашківського провів галузеву зустріч з суб’єктами господарської діяльності Кам’янка-Бузького району, які здійснюють свою діяльність у деревообробній сфері. Основним питанням зустрічі – підсумки роботи районної комісії з обстеження та легалізації роботи лісопильних об’єктів.

«Проблематика загалом  використання лісових ресурсів в цілому є набагато складніша і об’ємніша. Починаючи самою процедурою рубки лісу і закінчуючи механізмами закупівлі лісу та його доставки на підприємства, які займаються його обробкою”, – сказав Володимир Кирилич.

Очільник району зазначив, що з рубки лісу Львівська область серйозно просунулась вперед – на сьогоднішній момент всі головні рубки, які здійснюються на території області, погоджуються з громадами згідно запроваджених рішенням сесії обласної ради механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів.

Володимир Кирилич наголосив на тому, що на деревину, яку використовують підприємці, повинні бути підтверджуючі документи її походження. Також не може бути такого щоб деревообробні об’єкти мали зареєстровано нуль працівників.

«На початковому етапі ми просимо вас привести все до порядку, якщо ні – на наступному етапі буде реакція відповідних структур. Виїзні засідання робочої групи переслідували мету зрозуміти ситуацію на лісопильних об’єктах району, просити легального працевлаштування працівників, просити в частині виплати відповідної заробітної плати, – звернувся голова райдержадміністрації до підприємців деревообробної галузі. – Влада готова сприяти розвитку вашому бізнесу. Але в частині відповідальності суб’єктів підприємницької діяльності є прохання з розумінням віднестися до таких дій. Без податків не зможе існувати держава, потрібно підтримувати соціальну інфраструктуру району. Значну частину надходжень до районного бюджету складають податки з доходів фізичних осіб. Тобто це є заробітна плата».

Перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Вашківський зупинився на основному недоліку, виявленому за наслідком обстеження, – незнання чи нерозуміння порядку обліку лісопродукції і основних правил, яких необхідно дотримуватися підприємцям деревообробної сфери.

«Зі всіх підприємств, які були обстежені, лише в одного підприємства була книга обліку лісопродукції, форма якої затверджена головою облдержадміністрації, – сказав Андрій Вашківський. – Ця книга має бути в усіх підприємствах, які займаються лісопереробкою. Доводимо до вашого відома, що книгу обліку лісопродукції потрібно завести в законний спосіб, вона має бути прошнурована і пропечатана у відділі економічного розвитку і туризму райдержадміністрації. Аналогічно пропечатана в податковій інспекції. Цю роботу потрібно зробити до 1 липня. Після 1 липня будуть організовуватись повторні перевірки на більшості підприємств лісопильної галузі.»

Андрій Станіславович зазначив, що у Львівській області середня заробітна плата у деревообробній сфері становить понад 9 тис. грн. Безумовно така зарплата формується великими підприємствами, відповідно досягнути рівень виплати такої зарплати є проблематично, тому перший заступник закликав підприємців, щоб виплачували своїм працівникам зарплату більше 4 тис грн. Також з 1 липня райдержадміністрація буде проводити моніторинг кількості працюючих людей на лісопильних об’єктах.

«Якщо ви займаєтесь лісопереробною справою – прошу оформити своїх працівників в належний спосіб, – звернувся Андрій Вашківський. – Хотілося б, щоб ми приїжджали до вас де є порядок, техніка безпеки, уся дозвільна документація, обліковане світло, все упорядковано та обгороджено».


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: